Başarı

Günlük Başarı Öğretilerim – Napoleon Hill

0

KENDİNLE BİR ANTLAŞMA

1. Biliyorum ki hayatımdaki net amacıma ulaşabilecek yeteneğe sahibim. Bu yüzden ona ulaşmak için kendimden devamlı, ısrarcı hareket TALEP EDİYORUM ve şimdi ve burada bu hareketi bizzat ortaya koyacağıma söz veriyorum.

2. Zihnimin egemen düşüncelerinin eninde sonunda fiziksel hareketime yansıyacağına ve yavaş yavaş kendilerini fiziksel gerçekliğe dönüştüreceğine inanıyorum: Bu yüzden her gün … dakikamı dönüşmek istediğim halime odaklanarak geçirecek, böylece kişiliğimin net bir
görüntüsüne sahip olacağım.

3. Oto telkin sayesinde ve zihnimde ısrarla tuttuğum herhangi bir arzunun eninde sonunda onunla ilgili bir amaca ulaşmam için bir yola dönüşeceğini biliyorum: Bu yüzden her gün on dakikayı kendime koşulsuz güvenimi pekiştirmek için adayacağım.

4. Yaşamdaki net amacımı net bir şekilde yazdım ve onu elde ettiğime inanana kadar denemekten vazgeçmeyeceğim.

5. Biliyorum ki adalet ve doğruluk üzerine kurulmayan zenginlik ve pozisyon uzun süreli olmayabilir. Bu yüzden bütün işlemlerimde ve ilişkilerimde insanların fayda gördüğünden emin olacağım. Kullanmak istediğim güçleri ve işbirliği yapmak istediğim insanları
kendime çekerek başarılı olacağım. Ben diğerlerine hizmet etmeye gönüllü olduğum için insanların da bana yardımcı olmasını kolaylaştıracağım.

6. Nefret, kıskançlık, bencillik, açgözlülük ve alaycılığı tüm insanlık için sevgi geliştirerek hayatımdan çıkaracağım çünkü biliyorum ki diğerlerine yönelik olumsuz tutumlar bana başarı getirmez. Diğerlerinin bana
inanmasını sağlayacağım çünkü ben de onlara ve kendime inanacağım.
Bu sözleşmeye imzamı atacak, onu hatırlayacak ve her gün düşüncelerimi ve davranışlarımı yavaş yavaş etkileyeceğine inanarak en az bir defa sesli olarak tekrar edeceğim. Böylece kendime güvenecek ve başarılı olacağım.

İmza:_ _________ _____ _______ _____
(Bu sabah, öğlen ve akşam okunmalı. İmzalandığında başarı için kendinle bir antlaşmaya dönüşür.)
Napoleon Hill

napoleon hill kimdir ile ilgili görsel sonucu

Napoleon Hill (26 Ekim 1883 – 8 Kasım 1970), Amerikan yazar ve modern kişisel-başarı yayın türünün ilk yazarlarındandır.

Anime Müzik Video Nedir?

Previous article

Başarısızlığın Nedenleri -Napolean Hill

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.